İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
ISSD Trafik ve Entegre Sistemler
RSS

Güncel Haberler

 

 

Trafik Kontrol Merkezi Yazılımı METİS Yenileniyor 02 Mayıs 2016
foto
Şehirlerdeki anlık trafik akışını 7/24 gerçek zamanlı olarak izleme ve kontrol etme imkanı sunan Trafik Kontrol Merkezi yazılımı METIS’e yeni özellikler eklendi. Karbondioksit, sıcaklık, basınç ve diğer sensörlerden veri alabilme, koridor optimizasyonu, değişken mesaj işaretleri ile entegrasyon, geliştirilmiş anlık trafik yoğunluk haritası, hadise tespiti, senaryo tabanlı hadise yönetimi, trafik benzetim ortamı ile entegrasyon ve daha birçok yeni özelliğe sahip olan yeni METIS, çok yakında kullanıma sunulacak.
[Devamı]
PTV VISUM Eğitimi 02 Mayıs 2016
foto
4-8 Nisan tarihleri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde ise “PTV Vissim Trafik Simülasyonu ve PTV Visum Ulaşım Planlama Yazılımı Eğitimi” yapıldı. Eğitim programları ve talepleriniz için: www.issd.com.tr/tr/18903/Egitimlerimiz
[Devamı]
Trafik Simülasyon Eğitimi 02 Mayıs 2016
foto
PTV Trafik simülasyonu ve ulaşım planlaması eğitimlerimiz tüm hızıyla devam etmekte. 7-9 Mart tarihleri arasında İstanbul’da “PTV Vissim Başlangıç ve Orta Seviyeli Trafik Simülasyon Eğitimi” düzenlendi.
[Devamı]
Batman'da Araç Yoğunluğuna Göre Trafik Yönetimi 02 Mayıs 2016
foto
Batman’da Karayolları 9. Bölge sorumluluğunda yer alan Sanayi Kavşağı’nda devreye alınan sistemimiz sayesinde, araç yoğunluğuna göre anlık kavşak yönetimi, gerçek zamanlı araç sayımı ve kavşağa uzaktan müdahale artık mümkün.
[Devamı]
Çanakkale de CHAOS™ ile Tanıştı 02 Mayıs 2016
foto
Dinamik Kavşak Yönetim Sistemi CHAOSTM yaygınlaşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Çanakkale Cuma Pazarı Kavşağı’nda kurulumu tamamlanan ve devreye alınan sistem sayesinde, şu anda günlük yaklaşık 630 TL’lik akaryakıt tasarrufu ve 0.32 ton daha az CO2 salınımı sağlanıyor.
[Devamı]
Gösterdiğiniz İlgiye Teşekkür Ederiz. 02 Mayıs 2016
foto
Dünyanın en büyük üç demiryolu fuarı arasında yer alan 6. Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı Eurasia Rail 2016 İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlendi. Farklı ülkelerden sektörle ilgili kişi ve kurumları buluşturan fuarda, biz de ISSD olarak demiryolu ve toplu taşıma çözümlerimizi sunduk. Standımıza gösterdiğiniz yoğun ilgi için teşekkür ederiz.
[Devamı]
6. Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı Eurasia Rail’deyiz 29 Şubat 2016
foto
Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı Eurasia Rail 2016, 3-5 Mart’ta İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. Bu yıl 6. düzenlenen fuar Avrasya’nın tek, dünyanın en büyük üç demiryolu fuarı arasında yer alıyor. Organizasyon İran, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Fransa, Rusya, Çin Halk Cumhuriyeti ve İspanya gibi ülkelerin katılımları ile sektörü uluslararası platformda bir araya getiriyor.
[Devamı]
Hareketli Araç Verisi (FCD)’ne TÜBİTAK Desteği 29 Şubat 2016
foto
“Hareketli Araç Verisi (FCD) Kullanarak Gerçek Zamanlı Bir Koridor Trafik Yönetim Sisteminin Geliştirilmesi” başlıklı projemiz, TÜBİTAK tarafından desteklenmeye başlamıştır. Proje ile geliştirilecek sistem, FCD ile, mevcut durumda kameraların kullanıldığı dinamik kavşak yönetiminin iyileştirilmesini, kavşaklar arası yol dilimlerinde gerçek zamanlı darboğaz (bottleneck) tespitini ve buna göre kavşaklar arası sinyal koordinasyonu yaratarak gerçek zamanlı koridor trafik yönetimi yapılmasını sağlayacaktır.
[Devamı]
Tünel Olay Algılama Sistemi, SPECTO 29 Şubat 2016
foto
Specto, tünellerde oluşabilecek anormal durumlarda operatörün bilgilendirilerek reaksiyon süresini minimuma indirmeyi amaçlayan bağımsız bir tünel olay algılama sistemidir. Görüntü tabanlı olay algılama özelliği sayesinde, Specto, tünel içerisindeki yayaları, duran, hızlı/yavaş giden, kaza yapan araçları tespit etmektedir. Bununla birlikte, tünel içerisinde duman/sis/yangın gibi görüş mesafesini etkileyen durumları da anlık olarak tespit ederek operatörlere görsel ve sesli uyarılar iletmektedir.
[Devamı]
PTV OPTIMA - Gerçek Zamanlı Trafik Yönetimi 29 Şubat 2016
foto
PTV Optima, trafiği gerçek zamanlı olarak gözlemeyi sağlayan ve kısa vadeli trafik tahmini (akım, hız ve yoğunluk) yapabilen bir yazılım sistemidir. Sınırlı sayıda yol için yapılan ölçümleri genişletir ve veri boşluklarını doldurur. Gerçek trafik durumunu hesaplar ve gelecekteki (5-30 dk.) trafiği tahmin eder. Ağdaki her yol için seyahat süresini güvenilir şekilde tahmin eder. Herhangi iki düğüm arasındaki en iyi rotayı belirler. Sonuçları navigasyon ve rotalama için kullanır ya da veriyi başka bir sisteme aktarır.
[Devamı]
Sayfalar: 1234567