İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
ISSD Trafik ve Entegre Sistemler

Araç Sayım Sistemi (VIERO)


VIERO®

Araç Sayım Sistemi

VIERO Araç Sayım Sistemi, görüntü tabanlı analiz yeteneği sayesinde herhangi bir yol kesitinden geçen araçları 7/24, her türlü hava koşulunda saymaktadır. Sistem sayım sonuçlarını istenilen bir merkeze kablolu/kablosuz olarak iletebilmektedir.

VIERO, anlık araç yoğunluk ölçümü yaparak araçların ortalama araç hızı bilgisini üretmektedir. Gece ve gündüz için iki farklı modda çalışan VIERO®,  tarafımızdan geliştirilen görüntü işleme algoritmaları sayesinde %8’in altında hata payı ile sonuç elde etmektedir.

VIERO, IP66 standardına sahip muhafaza içinde, bir IP kamera ve yüksek işlem gücüne sahip görüntü işleme kartından oluşmaktadır. Donanıma özel olarak geliştirilen algoritmalar sayesinde, VIERO® benzerlerinden fark edilir şekilde daha yüksek performansa sahiptir.

Trafik verisi üretmenin en kolay yolu
Viero Teknik
 

 

VIERO® Analizleri

Araç Sayımı
Araç Yoğunluk Ölçümü
Görüntü Tabanlı Araç Takibi
Ortalama Araç Hızı Ölçümü

 

 

pexels photo 191842

black and white cars traffic vehicles (1)

 

VIERO® Avantajları

100m’lik görüş alanı
4 şeride kadar araç sayımı
7/24 yüksek performans
Garanti süresince ücretsiz yazılım güncelleme
Elde edilen sayım ve/veya trafik yoğunluğu verilerinin uzak merkeze ağ üzerinden aktarımı

 

 

VIERO® ile Trafik Verisi

VIERO, araç sayımı, yoğunluk ölçümü, görüntü tabanlı araç takibi ve ortalama araç hızı ölçümü yaparak çeşitli trafik verileri üretmektedir. Sistemin ürettiği veriler Dinamik Kavşak Kontrol Sistemi, CHAOS başta olmak üzere Sinyal Süre Optimizasyonu, Trafik Fizibilite Çalışmaları, Geometrik Düzenleme Çalışmaları, Yol Güvenliği Çalışmaları ve benzeri birçok alanda kullanılmaktadır.

 

 

traffic jam 688566