İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
ISSD Trafik ve Entegre Sistemler

Trafik Yönetim Merkezi Yazılımı

METIS

Trafik Yönetim Merkezi Yazılımı

Trafik yönetim merkezi yazılımı olan Merkezi Trafik Yönetim Sistemi (METIS), özellikle belediyeler olmak üzere yerel yönetimler, kamu kurumları ve özel işletmelere 7/24 hizmet kalitesi ile gelişmiş trafik yönetim uygulamaları sunmaktadır.

Bu sistem iletişim ve veri işleme teknolojilerinin kullanımı ile şehir trafik koşullarındaki değişikliklere otomatik olarak uyum sağlayabilen gerçek zamanlı çözümler üreterek trafik sıkışıklığının ve tıkanıklığın neden olduğu sorunlara ve trafikte gerçekleşen öngörülemeyen olaylara müdahalede bulunulmasını sağlamaktadır.

Şehir trafik ağına uzaktan erişim sağlama imkanıyla hızlı ve etkin bir çözüm sunan sistem, trafik yönetimi maliyetlerinin ve iş gücü maliyetinin azalmasını sağlayarak operasyonel verimliliği arttırmaktadır.

metis


METIS
YETENEKLERİKavşak Yönetimi

Kavşakların uzaktan canlı izlenmesi, yönetimi ve analizi yapılabilmektedir. 


Dinamik Kavşak Yönetimi

Akıllı araç sayım kamerası ile kavşaklarda gerçek zamanlı araç sayımı ile elde edilen araç yoğunluk verisini analiz ederek kavşaklardaki trafik ışıklarında bekleme süresini optimize etmektedir.Anlık Trafik Yoğunluğu Ve Trafik Tahmini

Her 50 metrelik yol kesitlerinde her dakika hız bilgisi üretilir, trafik analizi, trafik yönetimi ve trafik planlaması için kullanılır. Anlık trafik yoğunluğu ve önümüzdeki 1 saate kadar tahmini yoğunlukları yayımlar.


Hadise Tespiti

Sistem, yollarda meydana gelen normalin dışındaki hadiseleri(kazalar, afet, yol çalışması vb) farkeder ve uyarı verir.


Entegre Koridor Yönetimi

Bir koridor üzerinde bulunan tüm kavşakları araç yoğunluğuna bağlı olarak koordineli yönetir.


Öncelikli Araç Geçişi

İtfaiye, Ambulans vb geçiş üstünlüğü bulunan araçların kavşaklarda beklemeden geçmesini sağlar. Kavşağa belli bir mesafe kala, o aracın bulunduğu yöne otomatik yeşil ışık verir.


Performans Ölçüm ve Analiz Modülü

Performans Ölçüt Modülü, şehrin trafiğini etkileyen ve ulaşımdan etkilenen verileri kullanıcıya grafikler ve istatistikler ile sunmakta olup karar vericilerin veri-odaklı, daha hızlı, güvenilir ve etkili kararlar almasına yardımcı olmaktadır.


Kamera Yönetimi

Şehirdeki kameraların (FISHEYE & DOME), sistem aracılığıyla uzaktan izlenebilmesini ve yönetilmesini sağlar.