İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
ISSD Trafik ve Entegre Sistemler

ParkCAD

ParkCAD

HER BOYUTTA OTOPARK TASARIM PROJELERİ

Otopark İşletmesi Tasarımı için Dinamik CAD Yazılımı

ParkCAD; her türlü park yeri tasarımını, kontrolünü ve düzenlemesini sadece birkaç dakika içinde gerçekleştirebilen, dünyanın önde gelen CAD tabanlı yazılımıdır.

Tasarım Kılavuzları Bazlı Otopark Tasarımı

ParkCAD kullanarak tasarımlarınızın daima bölgesel park standartlarına uygun olmasını sağlayabilirsiniz. Park yeri açıları, ölçüleri ve otopark koridor genişlikleri Tasarım Kılavuzu’nda saklanarak insan hatasını minimize eder.

Birden Fazla Tasarım Oluşturun ve Kıyaslayın

Otopark tasarımlarınızı kaydedin, güncelleyin ve farklı tasarım versiyonlarınızı geri getirin. Baskı ya da sunum için hazırladığınız farklı planlarınızı tek bir çizim dosyasında kontrol edin. Müşterinizin gereksinimlerini karşılayan otopark tasarımlarını geliştirmeye devam edin ve arazi kullanımını minimize ederken park yeri ve yeşil alanı maksimize edecek tasarımlarınızı kıyaslayın.

Birden Fazla Tasarım Oluşturun ve Kıyaslayın

Akıllı L.O.T. Özellikleri

ParkCAD’in sınırlarını belirlediğiniz bir tanımlı alanda maksimum park yeri sağlamak için park yeri yerleşimi, açıları ve yönleri belirlemesine izin verin. Yaya geçitlerini ve otopark içi taşıt koridorlarını dinamik olarak modelleyip kullanıcılara daha iyi bir hizmet sunarak kapasiteyi artırın ve arazi kullanımını daha verimli hale getirecek analizler yapın.

Akıllı L.O.T. Özellikleri

Erişilebilir Otopark ve Özelleştirme

Otopark gereksinimlerinize göre erişilebilir park yerleri (kılavuzlar, semboller ve taşıt sınıfları dahil) tasarlayıp ve geliştiribilirsiniz. Gerçek zamanlı görünümde mevcut park yeri alanı sayısını ve erişilebilir park yeri oranını görüntüleyebilir, yönetmelik şartlarının sağlanıp sağlanmadığı bildirimini alabilirsiniz. Ek olarak, ParkCAD, yeni standartların tanımlanması ya da aile park yerleri veya elektrikli taşıt şarj istasyonları gibi özel nesnelerin tanımlanmasına olanak sağlayarak proje gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde özelleştirilebilir.

ParkCAD, birden fazla tasarım oluşturmanıza, bunları saklamanıza ve kıyaslamanıza imkan sağlar. Bu varyasyonları otopark kapasitesi, trafik güvenliği ve inşaat maliyetleri yönünden kıyaslayabilirsiniz. Metraj Raporu 2D ParkCAD nesnelerini baz alarak yaklaşık maliyet hesabı sunar.

Erişilebilir Otopark ve Özelleştirme


  • ParkCAD Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, İtalya, Letonya, Litvanya, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Sırbistan, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Birleşik Krallık, Bahreyn, Katar, Suudi Arabistan, BAE ve Güney Afrika otopark standartlarını içermektedir.
  • C® AutoCAD and AutoCAD Civil 3D, Bentley® Microstation V8i, CONNECT ve Bricsys® BricsCAD ile uyumludur.
  • Tanıtım broşürünü indirin.