İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
ISSD Trafik ve Entegre Sistemler

AKILLI TRAFİK SİSTEMLERİ

CHAOS® Dinamik Kavşak Kontrol Sistemi

Detaylı Bilgi

ELEKTRONİK DENETLEME SİSTEMLERİ

POINTR® P3000,MOONLIGHT, K3000, P2000

Detaylı Bilgi

TRAFİK SİMÜLASYON YAZILIMLARI

VISSIM, VISUM, VISWALK, VISTRO

Detaylı Bilgi

ARAÇ SAYIM SİSTEMİ

Görüntü Tabanlı Araç Sayım Sistemi, VIERO®

Detaylı Bilgi

Trafiğe Yenilikçi ve Teknoloji Odaklı Çözümler
Türkiye'nin Patentli İlk Dinamik Kavşak Kontrol Sistemi, CHAOS®11

Trafik mühendisliği faaliyetlerimizle trafiği makro ve mikro düzeyde ele alıyoruz. Geliştirdiğimiz trafik yönetim ve denetim sistemlerimizle trafik sorunlarına çözüm üretiyoruz.


100

Yaratıcılığını ve vizyonunu geliştirebileceğin bir ortamda sıra dışı, sorumluluk sahibi ve yetenekli kişilerle çalışarak hayallerini gerçeğe dönüştürebilirsin.


8

Intertraffic Trafik Yönetim Ödülü,
Intertraffic Belediye Çözüm Ödülü,
Gelecek Vaat Eden İşletme Ödülü,
YFYİ – Genel Kategori 1.si,
YFYİ – Savunma Kategorisi 1.si
FİRMA PROFİLİ

2009 yılında kurulan ISSD®, sistem tasarımı ve entegrasyonu, sayısal sinyal işleme, yazılım geliştirme ve elektronik tasarım konularında faaliyet göstermektedir. İhtiyaç duyulan sayısal devrelerin tasarımı ve uygulamaya özel algoritmaların geliştirilmesi ile başlayan ve geliştirilen her nevi yazılımın gömülü platforma aktarılması ile sona eren sürecin tamamı ISSD® bünyesinde gerçeklenebilmektedir.
Halen ODTÜ Teknokent’teki ofislerinde faaliyetlerine devam eden ISSD®, trafik yönetimi ve trafik denetimi konularında çözüm üreterek pazarda lider ürünler geliştirmektedir. Şirketimiz tarafından geliştirilen Dinamik Kavşak Yönetim Sistemi, CHAOS®, ülkemiz genelinde yaklaşık 750 noktada ve dünyada 6 ülkede aktif olarak kullanılmaktadır.
Trafik denetleme sistemleri, alternatif veri toplama sistemleri, trafik simülasyon yazılımları, kavşak iyileştirme ve yol etüt çalışmaları ISSD®’nin fark oluşturan ürün ve hizmetleri arasındadır. Genç ve yetenekli ekibi ile ISSD®, ülkemizin ulaşım sorunlarına çözüm arayan en etkin güçlerinden birisidir.

Bizden Haberler


Akıllı Elektronik Denetleme Sistemleri (EDS) Çözümü 05 Aralık 2020
Güvenli, Düzenli ve Akıcı Ulaşım için Dijital Sistemler İnşa Ediyoruz Geleceğin şehirleri, ulaşım ve trafik sorunlarıyla mücadele etmek için mobiliteyi, güvenliği ve çevreyi merkezi olarak yönetebilen entegre platformlara başvurmaktadır. Yoğunlaşan kentleşme, şehirlerin mobilite altyapısına da ciddi bir biçimde baskı uygulamaktadır. Bu sebeple dünyanın her yerindeki şehir idareleri ulaşım problemlerine karşı yeni yollar, köprüler, tüneller inşa etmekte ve akıllı trafik denetleme sistemlerini kullanmaktadır. Ancak farklı teknolojileri ve sistemleri bir araya getirecek olan platformlarda, entegrasyonun verimliliği için deneyim ve beceri gereksinimi ortaya çıkmaktadır. Ayrıca, akıllı trafik denetleme sistemlerinin başarılı olması için, siber güvenlik, veri analizi ve bağlantı kalitesi de...
[Devamı]
Trafik Simülasyon Yazılımı Eğitimi 08 Eylül 2020
Trafik Simülasyon Yazılımı Eğitimi Bu eğitim ile, trafik simülasyon yazılımlarından biri olan PTV Trafik Simülasyon Yazılımları ile bir trafik ağının modellenmesi, gerçek trafik verilerinin simülasyon ortamına girilerek farklı senaryoların oluşturulması ve sonuçların analiz edilmesi hedeflenmektedir.
[Devamı]
Türkiye'den 'akıllı trafik sistemi' ihracatı 04 Eylül 2020
Türkiye'den 'akıllı trafik sistemi' ihracatı Geliştirdiği Akıllı Kavşak Kontrol Sistemi 20 şehirde binden fazla kavşakta kullanılan ISSD, bu teknolojiyi 6 ülkeye ihraç etmeyi başardı. : Muhammed Selim Korkutata/AA Trafikte yaşanan sorunlara teknolojik çözümler geliştiren Türk şirketi, hem hızlı bir ekonomik büyüme yakaladı hem de dünyaya açılmayı başardı. TÜBİTAK destekleriyle 2009'da kurulan ve ODTÜ Teknokent’te faaliyet gösteren ISSD, trafik yönetimi ve trafik denetimi konularında çözümler üretiyor.
[Devamı]


takvim 5

TRAFİK
YÖNETİM SİSTEMLERİDinamik Kavşak Yönetim Sistemi

CHAOS®, sinyalize kavşaklarda araç sayılarına bağlı olarak ışık sürelerinin optimize edilmesini sağlayarak araçların bekleme süresini azaltmaktadır.

Araç Sayım Sistemi

VIERO®, görüntü tabanlı olarak, herhangi bir yol kesitinden geçen araçların 7/24, her türlü hava koşulunda sayımını yapmaktadır.

Dinamik Kavşak Kontrol Sistemi

CENTRIS modülü, kavşağa yerleştirilen Araç Sayım Kameralarından elde edilen araç yoğunluğu ve ortalama araç hızı gibi verileri, anlık olarak analiz ederek, kavşaklardaki ışık sürelerini sürekli optimize etmektedir.

Trafik Analiz Sistemi

BLUESIS® Bluetooth tabanlı trafik analiz sistemi, istenilen iki veya daha fazla nokta arasındaki ortalama seyahat süresini anlık olarak hesaplayıp mobil platformlar ve/veya değişken mesaj sistemleri aracılığıyla sürücülerle paylaşmaktadır.

Elektronik
Denetleme Sistemleri

POINTR 3000 ve POINTR Moonlight, Plaka Tanıma Sistemi, araç plakalarının okunmasını ve elde edilen verilerin analiz edilmesini sağlayan sistemdir.

POINTR K3000, kırmızı ışık ihlali yapan araçları tespit etmektedir. Sistem, sinyalize kavşaklarda ihlal nedeniyle meydana gelen kazaları en aza indirerek trafik güvenliğinin artmasına katkı sağlamaktadır.
POINTR 3000 ve POINTR Moonlight, karayolları üzerinde belirlenen iki nokta arasında araçların ortalama hızlarını hesaplayarak kural ihlali yapan araçları tespit etmektedir.
Park İhlal Tespit Sistemi, POINTR® P2000, park yasağı olan alanlardaki araçları tespit ederek, plaka tespiti yapmaktadır.

METIS
Trafik Yönetim Merkezi Yazılımı


Trafik Yönetim Merkezleri sayesinde, trafik ağındaki tüm mevcut sistemler, alt-sistemler ve algılayıcılar (dinamik kavşak kontrol sistemleri, akıllı katılım kontrol sistemleri, değişken mesaj işaretleri, sinyalize kavşaklar, CO2/sıcaklık/bluetooth algılayıcılar vb) uzaktan kontrol ve kumanda edilebilmektedir.

Detaylı Bilgi

Metis Control Center


specto black

SPECTO®
Tünel Olay Algılama Sistemi


Tünellerde oluşabilecek anormal durumlarda operatörü bilgilendirerek reaksiyon süresini en aza indirmeyi amaçlayan bağımsız bir tünel olay algılama sistemidir.

Detaylı Bilgi
TRAFİK
SİMÜLASYON YAZILIMLARI


VISSIM
Mikro Ölçekli Trafik Simülasyon Yazılımı

Özel araç trafiği, lojistik hizmetler, toplu taşıma, yayalar ve bisiklet sürücüleri gibi tüm yol kullanıcılarını ve bunların etkileşimlerini tek bir modelde birleştiren mikro ölçekli simülasyon yazılımıdır.

VISUM
Ulaşım Stratejisi ve Modelleme

Ağ ve talep modellemesi, beklenen trafik akımının analizi, toplu taşıma servislerinin planlanması, ulaşım stratejilerinin ve çözümlerinin geliştirilmesi amacıyla kullanılan yazılımdır.


VISTRO
Trafik Etki Analizi ve Sinyal Süre Optimizasyonu

Kavşak hizmet düzeyini belirleme, sinyal süre optimizasyonu, trafik etki analizi, çoklu senaryoları yönetme ve kapsamlı raporlar oluşturma kabiliyetlerine sahip yazılımdır.

VISWALK
Yaya Simülasyonu

Yayalar ile araçlar arasındaki etkileşimi modelleyen, PTV Vissim ile entegre şekilde çalışan yazılımdır. Yaya bölgeleri, metro istasyonu gibi yerleri simüle ederek yaya hareketlerini gerçekçi ve güvenilir bir şekilde analiz eder.

Trafik Simülasyonu
Mikro, Mezo ve Makro Ölçekli

Bir kararı hayata geçirmeden önce benzetim ortamında uygulayarak, sağlanacak faydayı, belirlenen performans parametrelerini esas alarak analiz etmeyi sağlar. Gereksiz yatırımlar önlenerek şehir trafiğine ve ulusal ekonomiye katkı sağlanması amaçlanır.

takvim 6

Kavşak
Simülasyon Yazılımları


AutoTURN

Dünyanın En Çok Kullanılan Taşıt Manevra Simülasyon Yazılımı

AutoTURN, yol ve saha tasarım projelerinizde taşıt hareketlerini test etmenize yardımcı olan bir simülasyon ve analiz yazılımıdır.

ParkCAD

Otopark Tasarımı İçin Dinamik CAD Yazılımı

ParkCAD; her türlü park yeri tasarımını, kontrolünü ve düzenlemesini sadece birkaç dakika içinde gerçekleştirebilen, dünyanın önde gelen CAD tabanlı yazılımıdır

TORUS Roundabouts™

Modern Dönel Kavşak Tasarımı İçin Dinamik CAD Yazılımı

TORUS Roundabouts, akıllı özellikleriyle modern dönel kavşak tasarımlarınızı kolaylaştıran CAD tabanlı bir yazılımdır.

NEXUS Intersections

Kavşak Tasarımı İçin Dinamik CAD Yazılımı

NEXUS Intersections, patentli özellikleriyle birkaç dakika içerisinde kavşak tasarım şablonları oluşturmanızı sağlayan CAD tabanlı bir yazılımdır.