You are here:

AutoTURN®

Dünyanın En Çok Kullanılan Taşıt Manevra Simülasyon Yazılımı

AutoTURN®, yol ve saha tasarım projelerinizde taşıt hareketlerini test etmenize yardımcı olan bir manevra simülasyonu ve analiz yazılımıdır. Kavşakların, modern dönel kavşakların, otoparkların, yükleme alanlarının ya da otobüs terminallerinin tasarımı ve planlamasında, tasarlanan yerleşim planının beklenen taşıt manevralarını ve dönüş yarıçaplarını güvenle alabildiğini AutoTURN® ile test edebilirsiniz.

AutoTURN® Çözümleri

AUTOTURN

Önde gelen taşıt manevra analizi ve dönüş hareketleri simülasyonu CAD yazılımıdır. Pro, Standart ve Lite versiyonları bulunmaktadır.

AUTOTURN ONLINE

PC veya Mac çalışma araçlarıyla taşıt manevra analizlerini ve simülasyonlarını gerçekleştirmek için önde gelen çevrimiçi çözüm.

AUTOTURN FOR REVIT

Taşıt manevra analizleri yapan mimarlara yönelik, özellikle Autodesk® Revit® kullanıcıları için geliştirilmiş, kullanımı kolay araçlar sunar.

AUTOTURN RAIL

Raylı sistem taşıtlarınızın özelliklerine uygun şekilde 3 boyutlu taşıt manevra analizleri ve simülasyonu gerçekleştirebilirsiniz.

ÜRETİCİ BAZLI TAŞIT KÜTÜPHANELERİ

İnşaat, acil durum, yük taşımacılığı gibi sektörlere yönelik projeler için özel taşıtlar ekleyebilirsiniz.

STANDART KÜTÜPHANELER

Proje gereksinimleriniz için AASHTO, TAC vb. ulusal standart tasarım taşıtlarını ekleyebilirsiniz.

AutoTURN® Özellikleri

Hız, dever, yanal sürtünme ve dönüş yarıçapı algoritmalarını içeren dört etkileşimli sürüş modu sayesinde taşıtların ileri ve geri yönlü manevralarını hızlı ve kolay bir şekilde simüle edebilirsiniz. Sürekli güncellenen özelliklerimiz, karmaşık taşıt hareketlerini güvenilir mühendislik sonuçlarıyla gerçekleştirebilmenizi sağlar.

AutoTURN®; Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, Hollanda, İspanya, İtalya, İsveç, Danimarka, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Güney Afrika, BAE, İsrail ve daha birçok ülke için ulusal standart taşıt kütüphanelerini içerir. Ulusal standart taşıt kütüphanelerinin yanı sıra, aktif bakım aboneliği (MAP) bulunan AutoTURN® Pro kullanıcıları, sayıları gittikçe artmakta olan taşıt üreticisi kütüphanelerindeki taşıtlara erişebilme imkanına sahiptir.

Araştırmalarımız kapsamında, 2D ve 3D olarak gerçekçi taşıt simülasyonları yapmanıza olanak sağlayacak yeni taşıtları AutoTURN®’e eklemeye devam ediyoruz. Gelişmiş taşıt modelleme araçları; geri sürüş, direksiyon bağlantıları, yük şekilleri, izleme noktaları ve çok daha fazlası ile özel yük taşıtları tanımlamanıza olanak sağlar. Gelişmiş özelliklerle başüstü, yan ve alt yüzey boşluk mesafelerini, taşıtların çarpışma tespitini, arazi engellerini ve görüş açılarını kontrol edebilir ve güvenli bir tasarım ortaya koyabilirsiniz.

AutoTURN® simülasyonunuz hakkında değerli bilgiler edinmenize yardımcı olacak güçlü raporlama araçları sunar. Simülasyonunuzdaki maksimum hızı Hız Profili Raporu ile bildirebilir, Dönüş Raporu’nu kullanarak aracın direksiyon açılarını inceleyebilir veya taşıt güzergahınızın herhangi bir noktasından alınmış kesitlerde 3D analiz yapabilirsiniz. Görselleştirme aracıyla taşıt simülasyonlarınızı AVI formatındaki videolarla kolayca dışa aktarabilir, tasarımlarınızı proje yöneticilerine ve paydaşlarınıza sunabilirsiniz.

  • Uzmanlarımız tarafından talebiniz üzerine özel taşıtlar oluşturulabilmektedir.
  • Autodesk® AutoCAD®, AutoCAD Civil 3D, Bentley® MicroStation®, Bricsys® BricsCAD®, ZWSOFT® ZWCAD® ile uyumludur.

ParkCAD

Otopark İşletmesi Tasarımı için Dinamik CAD Yazılımı

ParkCAD; her türlü park yeri tasarımını, kontrolünü ve düzenlemesini sadece birkaç dakika içinde gerçekleştirebilen, dünyanın önde gelen CAD tabanlı yazılımıdır.

ParkCAD Özellikleri

ParkCAD kullanarak tasarımlarınızın daima bölgesel park standartlarına uygun olmasını sağlayabilirsiniz. Park yeri açıları, ölçüleri ve otopark koridor genişlikleri Tasarım Kılavuzu’nda saklanarak insan hatasını minimize eder.

Otopark tasarımlarınızı kaydedin, güncelleyin ve farklı tasarım versiyonlarınızı geri getirin. Baskı ya da sunum için hazırladığınız farklı planlarınızı tek bir çizim dosyasında kontrol edin. Müşterinizin gereksinimlerini karşılayan otopark tasarımlarını geliştirmeye devam edin ve arazi kullanımını minimize ederken park yeri ve yeşil alanı maksimize edecek tasarımlarınızı kıyaslayın.

ParkCAD’in sınırlarını belirlediğiniz bir tanımlı alanda maksimum park yeri sağlamak için park yeri yerleşimi, açıları ve yönleri belirlemesine izin verin. Yaya geçitlerini ve otopark içi taşıt koridorlarını dinamik olarak modelleyip kullanıcılara daha iyi bir hizmet sunarak kapasiteyi artırın ve arazi kullanımını daha verimli hale getirecek analizler yapın.

Otopark gereksinimlerinize göre erişilebilir park yerleri (kılavuzlar, semboller ve taşıt sınıfları dahil) tasarlayıp ve geliştiribilirsiniz. Gerçek zamanlı görünümde mevcut park yeri alanı sayısını ve erişilebilir park yeri oranını görüntüleyebilir, yönetmelik şartlarının sağlanıp sağlanmadığı bildirimini alabilirsiniz. Ek olarak, ParkCAD, yeni standartların tanımlanması ya da aile park yerleri veya elektrikli taşıt şarj istasyonları gibi özel nesnelerin tanımlanmasına olanak sağlayarak proje gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde özelleştirilebilir.

ParkCAD, birden fazla tasarım oluşturmanıza, bunları saklamanıza ve kıyaslamanıza imkan sağlar. Bu varyasyonları otopark kapasitesi, trafik güvenliği ve inşaat maliyetleri yönünden kıyaslayabilirsiniz. Metraj Raporu 2D ParkCAD nesnelerini baz alarak yaklaşık maliyet hesabı sunar.

  • ParkCAD Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, İtalya, Letonya, Litvanya, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Sırbistan, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Birleşik Krallık, Bahreyn, Katar, Suudi Arabistan, BAE ve Güney Afrika otopark standartlarını içermektedir.
  • C® AutoCAD and AutoCAD Civil 3D, Bentley® Microstation V8i, CONNECT ve Bricsys® BricsCAD ile uyumludur.

TORUS™

Modern Dönel Kavşak Tasarımı İçin Dinamik CAD Yazılımı

TORUS Roundabouts, akıllı özellikleriyle modern dönel kavşak tasarımlarınızı kolaylaştıran CAD tabanlı bir yazılımdır. Modern dönel kavşak tasarım süreci boyunca, yazılımın sağladığı tam kontrol ve geri bildirimler ile bir ve birden fazla şeritli modern dönel kavşakların ortaya çıkarılmasında üretkenlik seviyenizi yükseltin. Güvenilir AutoTURN® motorundan güç alan TORUS®, modern dönel kavşak geometrisini taşıt manevra analiziyle beraber oluşturur.

TORUS™ Özellikleri

Taşıt Özelinde Tasarım

Ayırıcı ada şekli, yol kenarları ve apron genişliği gibi modern dönel kavşak geometrisine etki eden tasarımları taşıt türü özelinde gerçekleştirin.

Bölgesel Tasarım Standartları

DMRB (Birleşik Krallık), SETRA (Fransa), FGSV (Almanya) standartlarına göre önceden tanımlanmış şablonları kullanın.

Tasarlanan ya da mevcut bir modern dönel kavşakta; taşıt hızlarını, taşıt manevralarını ve görüş mesafelerini analiz edin.

Modern dönel kavşak tasarımının en önemli özelliklerinden biri taşıt hızı kontrolüdür. Bir modern dönel kavşak için hız, referans kavşak geometrilerindeki mesafelere göre hesaplanıp tasarım üzerinde gösterilebilir ve dinamik olarak güncellenebilir.

Görüş mesafesi analizi için yaya geçidi yaklaşımı, yol ver levhası ve sirkülasyon şeridi gibi nesneler yerleştirebilirsiniz. Nesneleri bir kez yerleştirdikten sonra, görünümlerini kontrol edebilir ve özelliklerini düzenleyebilirsiniz.

Drenajı 3D olarak incelemek için eşyükselti eğrileri, çatı eğimi ve yüzey eğimiyle beraber modern dönel kavşak yol yüzeyini tasarlayın. Kavşak yaklaşım ve ayrılma kollarındaki eğimlerin optimum aralıkta olup olmadığından ve kavşak platosunun taşıt stabilitesini etkileyecek yüzey eğim sınırlarını aşmadığından emin olun.

Yüzey eğrisini CAD platformları için LandXML formatında dışa aktarın ya da Autodesk® AutoCAD® Civil 3D® yüzeyleri, düşey ve yatay aliymanlar oluşturun. Koridorlar gibi Civil 3D nesneleri TORUS’un kullanımı kolay yol yüzeyi modeliyle dinamik olarak güncellenir.

  • TORUS’ta; DMRB (Birleşik Krallık), SETRA (Fransa), FGSV (Almanya) ve FHWA (ABD) standartlarına ve CROW (Hollanda) turbo modern dönel kavşak standardına göre kavşak tasarımı yapılabilir.
  • Autodesk® AutoCAD and AutoCAD Civil 3D, Bentley® Microstation V8i, CONNECT ve Bricsys® BricsCAD ile uyumludur.

İlgili Çözümler

PTV Group

Trafik Simülasyonu

PTV Teknik

Tüm destek talepleriniz için ptvsupport@issd.com.tr ‘ye email gönderebilirsiniz.

ISSD Teknik Destek Portalı

Buraya tıklayarak destek portalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sistemle ilgili soru ve taleplerinizi bize iletebilirsiniz.