You are here:

BLUESIS | Bluetooth Tabanlı Trafik Analiz Sistemi

Seyahatleriniz BLUESIS’le takip altında

Şehrin farklı bölgelerinde konumlandırılan Bluetooth Tabanlı Trafik Analiz Sistemleri (BLUESIS), araç içi ses sistemleri, kulaklıklar, cep telefonları vb. gibi Bluetooth özellikli cihazların MAC adreslerini yakalama yeteneğine sahiptir. MANGO Bluetooth Analiz Modülü, bu verilerden yararlanarak her bir rota için dakika bazında seyahat sürelerini ve hızlarını belirlemek amacıyla kapsamlı hesaplamalar yapmaktadır. Bu modül yalnızca sensör çiftleri arasındaki ortalama seyahat süresini ve hızını üretmekle kalmamakta, aynı zamanda araç yörüngelerini ve bölgeler arası seyahatin günlük dağılımını yüzdeye dayalı gösterimlerle bir Başlangıç-Varış matrisinde sunmaktadır.

Çift yönlü, 200 metreye varan yüksek algılama menzili ve her türlü hava koşulunda yüksek performans sergileyen BLUESIS, IP65 standartlarında muhafazaya sahiptir. Sistem, düşük güç tüketimi sayesinde güneş enerji panelleri ile de çalışabilmektedir.

BLUESIS’ten gelen verileri kullanan MANGO Bluetooth Analiz Modülü, kapsamlı trafik analizleri yapabilmektedir. Trafik yoğunluk haritaları oluşturabilmekte, Değişken Mesaj İşaretleri, radyolar veya mobil platformlar aracılığıyla sürücüleri mevcut trafik durumu hakkında bilgilendirebilmekte, trafik yönetimi ve ulaşım planlamasında kullanılmak üzere verileri yayınlayabilmekte ve arşivleyebilmektedir. Ayrıca, bu sistem ile yayalar veya bisikletliler gibi araçlar dışındaki farklı ulaşım modlarının hareketlerini de analiz etmek mümkündür.

Avantajları

Etkili veri toplama

Coğrafi görselleştirme

Veri depolama ve güvenilirlik

Konfigüre edilebilir seyahat rotaları

Kapsamlı seyahat bilgileri

Kullanıcı dostu görselleştirme

Veriye dayalı kararların desteklenmesi

Analizleri

Ortalama seyahat süresi tespiti

Ortalama araç hızı tespiti

Araç yoğunluk ölçümü

Alternatif güzergah önerisi

Kavşak çıkış kollarında deşarj tespiti

Başlangıç-Varış matrisi tahmini

Yaya hareketlilik analizleri

Kolay Kurulum ve Entegrasyon

Uzaktan konfigürasyon

Hızlı ve kalibrasyon gerektirmeyen kurulum

Yola müdahale gerektirmeyen servis kabiliyeti

OCIT/NTCIP standartlarında trafik kontrol merkezleri ile entegrasyon

Güneş paneli seçeneği ile minimum altyapı gereksinimi

Kablosuz Veri Aktarımı

BLUESIS, veri iletimini fiber veya GSM hatları üzerinden gerçekleştirebilir. Böylece altyapısı uygun olmayan bölgelerde kurulum ve montaj sıkıntısı yaşanmamaktadır. Bağlantı kesintileri meydana geldiğinde BLUESIS toplanan verileri yeniden iletmektedir. Ayrıca, dahili hafızası sayesinde veri kayıt imkanı sunarak, iletişim kanallarında oluşabilecek herhangi bir arıza durumunda da veri kaybını engellemektedir.

Öne Çıkan Referanslarımız

Türkiye

Dünya

Bahreyn | BAE – Ras Al Khaimah

İlgili Çözümler

MANGO

Trafik Yönetim Merkezi Yazılımı

PTV Teknik

Tüm destek talepleriniz için ptvsupport@issd.com.tr ‘ye email gönderebilirsiniz.

ISSD Teknik Destek Portalı

Buraya tıklayarak destek portalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sistemle ilgili soru ve taleplerinizi bize iletebilirsiniz.